Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberci

Kütahya Haber

VALİLİKTE TRAFİK KAZALARINI ÖNLEME PLANI

Trafik kazalarının önlenmesine yönelik yol haritasını içeren “kısa”, “orta” ve “uzun” vadeli planları kapsayan “Trafik Kazalarını Önleme Planı”, “Kurban Bayramı Trafik Tedbirleri” ve “Motosiklet Kazaları” genelgeleri kapsamında, Vali Ali Çelik başkanlığında değerlendirme toplantısı yapıldı.
İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürü Fatih Çakırtaş’ın trafik denetim faaliyetleri, trafik yoğunluğunun olduğu noktalar ve trafik kazaları hakkında katılımcıları bilgilendirdiği toplantıda sorunlar ve çözüm önerileri değerlendirildi.
794 EKİP, 2 BİN 77 PERSONEL GÖREVDE
Kurban Bayramı tatili boyunca vatandaşların güven içerisinde seyahat etmesi ve trafik kazaların önlenmesi amacıyla tüm tedbirlerin alındığını belirten Vali Ali Çelik, il genelinde 794 ekip, 2 bin 77 personel görevlendirildiğini söyledi.
“KURALLARA UYALIM”

Bayramın felakete dönüşmemesi için kurallara uyulmasını isteyen Vali Çelik, “Vatandaşlarımızın sevdiklerine sağlık ve güven içerisinde kavuşması için emniyet ve jandarma ekiplerimizle görev başında olacağız. Hem kendi can güvenliğimiz hem de diğer sürücülerin can güvenliği için lütfen kurallara uyalım” dedi.
Tarım araçlarının karıştığı trafik kazalarının en aza indirilmesi ve tarımsal üretimin güven içerisinde yapılması için İl Tarım ve Orman Müdürlüğü personelinin tamamına trafik kuralları hakkında hizmet içi eğitim verileceğini belirten Vali Çelik, çiftçilerin de bilgilendirileceğini kaydetti.
Trafik eğitiminin küçük yaşlardan itibaren verilmesinin önemine dikkat çeken Vali Çelik, çocuklarda trafik bilincinin yaygınlaşması ve farkındalığın oluşması için Milli Eğitim Müdürlüğünce yapılan çalışmaların artırılmasını istedi.
Vali Çelik, trafik kazalarına bağlı can kayıplarının önüne geçilmesine yönelik, etkin ve yoğun denetimlerin yanı sıra emniyet kemeri ve kask kullanımına, bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetlerine ağırlık verileceğini söyledi.
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...