Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberci

Kütahya Haber

TÜRKİYE’NİN İLK “GEZİCİ MOTİVASYON VE EĞİTİM TIRI” ÇOCUKLARLA BULUŞTU

Kütahya Valiliğinin “Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı” yola çıktı. Özellikle kırsal kesimdeki çocukların kendilerine olan inanç ve motivasyonunu artırmak, kişisel gelişimlerini desteklemek amacıyla hayata geçirilen proje kapsamında hazırlanan motivasyon tırının ilk durağı Kızılcaören Köyü oldu. Motivasyon tırında çocukları ziyaret eden Vali Ali Çelik onlarla sohbet etti, oyunlar oynadı.
Kütahya Valiliği öncülüğünde, Kütahya İl Özel İdaresi ve PTT Anonim Lojistik A.Ş. destekleriyle hayata geçirilen “Gezici Motivasyon ve Eğitim Tırı” Kütahya’nın merkez köylerinden Kızılcaören’de çocuklarla buluştu.
Çocuklar için hazırlanan mobil tırda DPÜ Simav MYO İnsan Kaynakları Bölüm Başkanı Kudret Armağan tarafından çocuklara eğlendirirken öğreten eğitimler verildi.
Çocuklar; beyin egzersizlerinden, etkili iletişime, doğru nefes almadan odaklanmaya dek birçok alanda zihinsel ve bedensel gelişimine katkı sağlayacak oyunları Vali Ali Çelik ile birlikte tecrübe etti.
Renkli görüntülerin yaşandığı etkinlikte çocuklara günün anısına Kütahya Valiliğince hazırlatılan ahşap kalemlik, ahşap tetris ve çeşitli hediyeler verildi.
“546 KÖYÜMÜZDE ÇOCUKLARIMIZIN AYAĞINA GİDECEĞİZ”

Çocuklar için hem keyifli hem de verimli bir gün olduğunu belirten Vali Ali Çelik, Kütahya’nın 546 köyünün ziyaret edilmesinin ardından 81 ilde binlerce çocuğa ulaşmayı amaçladıklarını söyledi.
AFAD “TEMEL AFET EĞİTİMİ” VERDİ
Proje kapsamında Kızılcaören İlk ve Ortaokulunda da çocuklara Kütahya AFAD ekipleri tarafından temel afet eğitimi verildi.
Çocuklar; deprem, yangın, sel gibi doğal afetlerde neler yapılması gerektiğini ve kendilerini nasıl koruyacaklarını öğrendi.
“HER BİRİYLE GURUR DUYUYORUM”
Çocukların ilgisinin sevindirici olduğunu ifade eden Vali Çelik, “Hayatın her alanında umudumuz çocuklarımız. Evlatlarımıza ve ailelerine ilgilerinden dolayı teşekkür ediyor, her biriyle gurur duyuyorum” dedi.
VALİ ALİ ÇELİK, VATANDAŞLARI EVLERİNDE ZİYARET ETTİ
Vali Çelik, beraberinde Vali Yardımcısı Mustafa Güney, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler ile Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ekipleriyle Kızılcaören sakinlerini de evlerinde ziyaret ederek hâl hatır sordu.
Hane ziyaretlerinde vatandaşların istek ve talepleri dinleyen Vali Çelik, çocuklarla da yakından ilgilenerek çeşitli hediyeler verdi.

Misafirperverliklerinden dolayı köy sakinlerine teşekkür eden Vali Çelik, “Vatandaşlarımızı, büyüklerimizi ve yavrularımızı evlerinde ziyaret ederek hayır dualarını aldık. Misafirperverliklerinden dolayı hepsine şükranlarımı sunuyorum” dedi.
ÜCRETSİZ SAĞLIK TARAMASI
İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı uzman ekiplerin de yer aldığı programda, vatandaşlara ağız ve diş sağlığı, sağlık kontrolü, kanser taraması ve bilgilendirme yapıldı.
Programda Vali Ali Çelik’e Vali Yardımcısı Mustafa Güney, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Murat Koyak, İl Sağlık Müdürü Mehmet Erşan, İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Başyiğit, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Fatma Uz, AFAD Kütahya Müdürü Ahmet Ali Artun, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Mehmet Öztopal eşlik etti.
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...