Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberci

Spor Haberleri

SELİM AÇIKBAŞ YEŞİLAYSPORUN DENEYİMLİ KAPTANI

ALİ MERMER:Kaptan merhaba hemen şu BAL ve pandemi süreci için ne düşünürsün diye sorayım.Bu gün yarın diye diye bu günlere geldik.
SELİM AÇIKBAŞ: Ali abicim bu belirsiz süreç herkesi yormaya başladı.Bu konuda kesinlikle TFF sınıfta kaldı diyebilirim .Takımlar zaten test olmadan Antrenman ve Hazırlık maçı yapıyor.Bu süreci uzatarak daha fazla risk aldığını düşünüyorum.Bir an önce başlaması dileğimiz.
ALİ MERMER:Peki sevgili kaptanım Yeşilaysporun çalışmaları nasıl gidiyor?
SELİM AÇIKBAŞ:Yeşilayspor olarak çalışmalarımız Antrenman gun sayısını düşürerek aynı disiplinle çalışmalarımıza devam ediyoruz.

ALİ MERMER:Kaptan sen bir taraftan da Kütahyasporun alt yapısında çalışıyordun. O çalışmalar nasıl gidiyor.Ve alt yapı için sen neler düşünürsün ilimiz genelinde nedir alt yapının durumu?
SELİM AÇIKBAŞ: Evet ali abicim Belediye Kütahyasporumuzunun alt yapısında görev alıyorum.Bu pandemi sürecinde cok fazla saha calısması yapamıyoruz.Cunku sahalar kapalı.Son genelen kısıtlamalardan önce Fitness ve Spor Solunlarından Antrenmanlara devam edıyorduk.Alt yapı için söylenecek cok sey var abi Kesinlikle ülkemizde adeletsizligin oldugunu dusunuyorum bu konuda Örnek olarak vermem gerekirse Eskişehirde Eskişehirspor antrenman yapabılıyorken ,Bursa’da takımlar antrenman yapabiliyorken maalesef Kütahya’da bir senedir sahalar kapalı.Cocuklar gerçek anlamda bittiler ve Üzücü tarafı da spor camiası buna sessiz kalıyor.Evet zor bir süreç pandemi var ama adaletsiz bir sistem olduğunu düşünüyorum..Kapalı alan sporları 7 aydan beri açıkken , Açık Futbol sahaların kapalı olması akıl alınacak gibi değil.Çok yazık …Gerçekten Kütahya’da çok yetenekli sporcuların olduğunu düşünüyorum sadece imkan verilmesi gerekiyor(SAHA İMKANI-MALZEME İMKANI-HOCA İMKANI vb )Çokda zor olduğunu düşünmüyorum.Örneğin Bursa’da bir u-15 takımı hafta 5 antrenman yapabiliyorken bizim memleketimizde maalesef 2 antrenman yapabiliyor.Çok üzücü.
ALİ MERMER:Peki kaptan sorumu yanlış anlamada Selim daha ne kadar devam edecek futbola ve deneyimli bir futbolcu olarak gençlere tavsiyeleri nelerdir?
SELİM AÇIKBAŞ: Ali abicim futbola ne kadar devam ederim bende bilmiyorum hiç kafamda oynarım bırakırım böyle yaparım ,şöyle yaparım diye bir şey yok ama futbolun içinde hep olacağım. Antrenörlük olur yöneticilik olur bir şekilde sevdiğim işte bir parçasından tutunacağım.Gençlere Çok Tavsiyem olmaz çünkü kim ne derse desin kendi bildiklerini yapan bir gençlik var ama bir fikrim olursa ÇOK ÇALIŞMAK DEĞİL DOĞRU ÇALIŞMAK ve ÖZGÜVENLERİNİN OLMASI bence çoğu şeyi çözebilirler diye düşünüyorum.

ALİ MERMER: Kaptan BAL da hep biz bizeyiz ilk aşamada oynanırsa nasıl geçer lig?Ve bölge grubumuzdaki diğer takımlar hakkında bir fikrin var mı?
SELİM AÇIKBAŞ: Evet Ali abi busene biz bize kaldık .Değişik bir dörtlü turnuva olacak .Her an herş eyin olabileceği bir turnuva olacak bence.Lig diyemiyorum çünkü böyle bir lig yok .TFF önce 2.3.4.leri çıkardı takım sayısını fazlalaştırdı sonrada kendi aranızda birbirinizi yiyin oradan az yara alan playoff oynasın dedi.İnşallah Kütahya’dan bir takım 3 lige çıkar buda tek temennimiz  olur .
ALİ MERMER:Kaptan teşekkür ederim.Eklemek istediğin her konuyu dinlerim tabi.
SELİM AÇIKBAŞ:İlgin için teşekkür ederim Ali abicim.

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...