Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Genel Haberler

OP DR.ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ CHP KÜTAHYA İL BAŞKANI

22.05.2020 tarihinde Kütahya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği mülkiyetindeki otopark alanı (193 sayılı karar) ve METEM tesisleri olarak bilinen sosyal ve idari tesis alanı kullanımlı alanın (194 sayılı karar) fonksiyon değişikliği ile ilgili Belediye Meclis kararlarının iptali ile ilgili önergemizi Belediye Meclis Başkanlığına sunduk.
Tüm Türkiye’nin sokağa çıkma yasağı uygulanan pandemi baskısı altında olduğu Mayıs 2020 tarihinde olağanüstü Belediye Meclis toplantısı yapılarak, eksik ve yanlış bilgilendirmenin etkisi altında karar alınmıştır.
Bu kararın ileride telafisi mümkün olmayacak kamu zararına neden olacağı muhakkaktır. Kamu yararı denilerek geçirilen bu kararla kamu yararı ile alakası olmayan, alanın yap sata, ranta açılması söz konusudur.

Mekansal Planlar Yapım Yönetmeliği’nin 26/1-2-3 maddelerine ve 26/1-2-5 maddelerine aykırı olduğu müfettiş sorgulamasında tarafımızca da saptanmıştır. İlgili mevzuata aykırı kararların iptal edilerek, hukuka aykırılığın oluşabilecek kamusal zararın önlenmesi amacıyla bugün Belediye Meclis gündemine alınmasını Cumhuriyet Halk Partisi olarak talep ediyoruz.

Yasal kovuşturma süreci tamamlanmadan ve gerekli ruhsatlar alınmamışken hiçbir işlemin söz konusu olmadığı bu süreçte yangından kaçırır gibi asırlık ağaçların kesilmesi kamuoyu vicdanını yaralamıştır.
Burada yapılmak istenen proje kamu yararına olabilecek sosyal ve kültürel bir tesis değil bir rant projesidir. İkinci bir bal tutanlar projesi mi yapılmak istenmektedir?
Verdiğimiz önergenin gündeme alınması ve alanların plan tadilatının iptal edilerek önceki haline getirilmesini Belediye Meclisinden talep ediyoruz. Komisyonda karara onay verip mecliste çekimser oy kullanan AKP gurubu ve onay veren MHP gurubunun samimiyetlerini bugünkü Belediye Meclis toplantısında ortaya koymalarını bekliyoruz.
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Kütahya’da tır ile servis minibüsünün çarpışması sonucu 3’ü öğrenci 4 kişi yaralandı. İsmail Ç. idaresindeki 43 KJ 804 plakalı tır, Zafertepe Kavşağı’nda, Yasin A’nın...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

Kütahya ASKF nin fikstür çekimlerinde ilimiz süper amatör ligi 14 takımdan oluştu. Tavşanlı 1.amatör ligi ise dokuzar takımlı iki gruptan oluştu. SÜPER AMATÖR LİG...

Genel Haberler

Muğla'nın Menteşe ilçesinde ormanlık alanda yangın çıktı. Alevlerin tehdit ettiği Zeytinköy Mahallesi boşaltıldı - Gündem - Habertürk Galeri

bsr abholung