Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberci

Kütahya Haber

KÜTAHYA VALİSİNDEN KELEBEK HASTALARINA DESTEK

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi (EÇEAH), halk arasında “Kelebek Hastalığı” olarak bilinen Epidermolizis Bülloza hastalarının yaşamlarını iyileştirmeye devam ediyor.
Vali Ali Çelik; tedavi başarısı, sunduğu hizmetler ve uzman ekibiyle Türkiye’nin dört bir yanından gelen kelebek hastalarının iyileşme sürecine destek olan KSBÜ Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Cerrahisi Bölümünde tedavisi devam eden kelebek hastaları Cahide Can ile Semra Sevinç’i ziyaret etti.
TÜRKİYE’NİN İLK DOĞUMU KÜTAHYA’DA GERÇEKLEŞTİ
Hastaların tedavilerine ilişkin Vali Ali Çelik’e bilgiler veren KSBÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Uygun, Semra Sevinç’in doğum yapan ilk kelebek hastası olduğunu, bebeğini de Kütahya’da dünyaya getirdiğini kaydetti.
27 YIL SONRA KATI GIDAYLA BESLENDİ
Uygun, 27 yıl sıvı gıdayla beslenen Sevinç’in Kütahya’da yapılan başarılı bir operasyonla birlikte katı gıdalar yemeye başladığını söyledi.

PARMAK AYIRMA AMELİYATLARI YAPILACAK
Uluslararası Epidermolizis Bülloza Merkezinin Kütahya’ya kazandırılması için çalışmaların sürdüğünü aktaran Uygun, ciltlerindeki yaralar nedeniyle zamanla elleri kapanan ve kendi ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen kelebek hastalarının parmak ayırma ameliyatlarına da bu yıl içerisinde başlanacağını aktardı.
“GURUR DUYUYORUZ”
KSBÜ Tıp Fakültesi Çocuk Cerrahisi Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İbrahim Uygun ile ekibine teşekkür eden Vali Ali Çelik, “Türkiye’nin dört bir yanından gelen hastalarımızın hayatını iyileştirmek için gösterdiğiniz özen ve başarılı çalışmalarınızla gurur duyuyoruz” dedi.
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...