Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Spor Haberleri

KARAKOVA PAZAR YA DA PAZAR KARAKOVA

Geçtiğimiz Pazar günü karakovada 1. amatör küme takımlarımızın maçları olacaktı.Hazırlık maçı da olsa canlı maç izleyecektik yollandık karakovaya.İlk maç Bağlıkspor Çobanköyspor arasında oynanacak.Erkenciydik biraz erken gelen ilk takımda Bağlıkspor.Bağlıkspor öteden beri takip ettiğimiz takımlardan futbolcuların hepsini olmasa da tanışık olduklarımız da var tabi.

İbrahim Özkan biz onu çokca kaleci olarak biliriz vaz geçmiş kalecilikten 10 numaralı formayı da kapomış kimseyew bırakmıyor.Hakan Demir keza onun içinde Bağlıksporun demirbaş oyuncularından.Kemal Girgin de dahil olunca üçüyle muhabbet keyifliydi.Bir ara Kemal beni tanıyormusun sen abi deyince attık bir isim.Oldu mu şimdi ya abi deyince,yaşlandık artık,isimleri karıştırıyoruz arada diyerek geçiştirdik.Kemal Girgin’e sorarsanız amatör liglerimizin en iyi sağ beki.Çobanköysapor geldi sonradan,açıkcası pek içli dışlı olmadığımız takımlardan.Futbolcu arkadaşlardan Resul Uzuncan’ı tanırız belki bu sezon daha çok tanışırız diyeyim.

Bağlıkspor Çobanköyspor maçı güzel oldu bize göre.Centilmence geçti maç.İlk yarı dengeli gibiydi ve 2-1 Bağlıksporun galibiyeti ile kapandı.Ama ikinci yarı yoruldu Bağlıkspor,antrenmansızlık kendini belli etti diyelim.65 den sonra oyunun kontrolunu Çobanköy aldı ve maçı 7-3 kazandılar.

Çobanköyspor bu günlerin deyimi ile özüne dönen takımlarımızdan.Edindiğimiz bilgilerde oyuncuların tamamının Çobanköy gençlerinden olduğu yönünde.Üstelik oldukça genç bir takım.Gene edindiğimiz bilgiler Çobanköyspor bu takımı oluşturmak için uzun bir süreden beri çaba içerisinde.Görünen o ki verdikleri emekler boşa gitmeyecek.
Günün ikinci maçı Derbentspor ile Gürağaçspor arasında oynandı.Derbentsporda yakın olduğumuz takımlardan.Kulüp başkanı sayın Hikmet Efe teknik direktör sayın Ahmet Bal diyaloğumuzun olduğu futbol adamları.Ahmet Bal’ı uzun süredir görmüyorduk maç vesile oldu görüşmemize.
Tanıdığımız futbolcu gençlerde var elbette,hepsi de hem kaliteli futbolculardır hem bey efendi insanlardır.Serkan Türker,Mustafa Güre,Yunus Emre Ekiz ve arap namıyla tanınan Hüseyin Birligen.Maçın ikinci yarısında tribünlerden,Hanımçeşmesporlu Yasir Akbunare seslendi Hüseyin Birligen’e aslanım sen hala oynuyor musun diye.Sen oynadıktan sonra ben daha çok oynarım,on lira vereyimde bırak yanıtını aldı.Gülerek izledim tabi diyaloğu.Gürağaçsporda açıkcası biraz uzak kaldığımız takımlardan,sadece başkan sayın Kadir Ayaz’ı tanıyoruz.Elinde bir koli su ile geliyordu yedek kulübesine.Helal olsun başkan dedim de,gewnçlere yardımcı olmak hedefimiz yanıtını aldık

Maç gene centilmence geçen maç oldu.Derbentspor daha dserli toplu oynadı maç boyu oyunun kontrolunu elinde tuttular.İlk yarısı 2-0 biten maçın sonucu 6-0 Derbentsporun galibiyeti ile bitti.
Pazar günü aslında Domnaniçspor ile 3 Eylülsporda bir hazırlık maçı oynayacaktı.Ancak 3 Eylül teknik sorumlusu daha doğrusu kulübün her şeyi sayın Oktay Doğu’nun amcasının vefatı nedeniyle oynanmadı maç.Sayın Oktay Doğu’ya bir kez daha sabır diliyoruz.
Böyle olunca Domaniçspor antrenman yapmakla yetindi.Gerçi Domaniçspor teknik sorumlusu sayın Mehmet Kahraman tam tabiri ile yana yakıla hazırlık maçı yapacak takım aradı da bulamadı tabi.Bir ara saha içerinde kulüp başkanı sayın Sait Uysal ve sayın Kahraman ile futbol üzerine kısa muhabbetimiz oldu.Bu sezon Domaniçsporda oynayacak olan Fatih Egemen Korkmaz ile de kısaca gülüştük.O da sordu beni tanıyormusun diye,yok yanıtını alınca formayı gösterdi, karşında amatör liglerin en iyi on numarası deyince sen diyorsan haklısındır dedik.Tanıdığımız futbolculardan hoca lakaplı Süleyman Sarıöz’de bu sezon Domaniçsporda olacak onu da belirtmiş olalım.

Günün son maçı Hanımçeşmespor ile Demirbilekspor arasında oynanacaktı.Biz önce izlemeye niyetliydik maçı da sonra birden yorulduğumuzu hissettik.Bir ara ısınan Hanımçeşmesporlu futbolcu grubuna gittik resim alalımn bir kaç tane diye.Az evvel adını geçirdiğimiz sahaların deneyimli isimlerinden Yasir Akbunar sesşendi.Çekme sen benim resimleri 30 yıldır futbolun içindeyim daha bir kez çekmedin benim resmi diye.Tamam o zaman dedim,Ama Hanımçeşmespora bu sezon transfer olan Kerem Cambaz ile kısaca konuştuk.Kendisine sworarsanız sahaların en iyi 10 numarası.Demirbileksporun o tarafa gittşim,baktım futbolcular ısınma derdinde etraf da biraz kalabalık fazla oyalanmadık.Maçın sonucunu sayın Mehmet Kale’den öğrendik.5-3 Hanımçeşmespor kazanmsış.

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...

bsr abholung