Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberci

Kütahya Haber

DR ZELİHA AKSAZ ŞAHBAZ CHP KÜTAHYA İL BAŞKANI

Cumhuriyet Halk Partisi Kütahya il başkanı sayın Zeliha Aksaz Şahbaz,sosyal medya hesabından yaptığı bir açıklama ile pandemi konusunu değerlendirdi:

COVİD-19 vaka sayısı hızla artarak günlük yeni vaka sayısı resmi rakamlarla 55bini buldu. Vaka sayısı, hasta ve ağır hasta sayısı hızla artarken nedense resmi can kaybımız azalarak 243 seviyesine geriledi. Yüzlerle, binlerle, onbinlerle ölüyoruz. Kaybettiğimiz sevdiklerimiz birer sayı değil oysa her biri giderken ocaklarımızı söndüren kıymetlilerimiz, canlarımız.
Bilim kurulu toplantısı sonrası atanmış memur Sayın Sağlık Bakanı Koca önerileri açıklayamıyor. Hala aşı için konuşuyoruz, Haziran sonuna dek şu kadar milyon aşı gelmesi muhtemel diyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle diyor. Biz ise milyonlarca can endişeyle virüsü ve sevdiklerimizi düşünüyoruz. Yaşamdan çok ölüme hiç bu kadar yakın olmamıştık belki de!
Devleti yöneten antidemokratik tek adam erki bilime kulaklarını tıkamış ve halkımızı sağlıkçılarla baş başa kaderine terk etmiş. Kendi makam arabalarının, saraylarının, devlet malı yağmasının, KİT’lerden alınan üç dört maaşın, Kanal İstanbul denilen felaket rantının hesabında.
Milyonlar gelirsiz, işsiz, açlığın ve ağır yoksulluğun pençesinde.
Kabahatli de hepimiziz deniyor. Yani İşsiz Mehmet usta, iflas eden küçük esnaf ve geleceğim yok tükendim diye 10. kattan atlayarak canına kıyan gencimizle aynı sorumluluktalar şahsiyetleri.

On dokuz yıl devleti babanın çiftliği gibi yönet, hazineyi boşalt, sonra da sorumlu hepimiziz öyle mi? Bu ülkede hazineyi, gücü kullanan iktidar olarak sorumlu sizsiniz. Bu halkın sağlığından, ekmeğinden, yarınından siz sorumlusunuz. Bırakın evelemeyi, gevelemeyi.
Önce bilim insanlarını, hekimlerim örgütü Türk Tabipleri Birliğini dinleyin.
-2011’de kapattığınız Refik Saydam Ulusal Aşı Enstitüsünü derhal açın. Aşılarımızı kendi kurumumuz üretsin.
-Ülkede herkese aşı temin etmek zorundadınız. Hem de acil olarak ve en iyisinden. Öyle Çin malı falan değil. Libya’ya vereceğiniz 150 bin aşı ile önce kendi vatandaşınızı aşılayın.
-Ülkeyi tamamen kapatın ve hızla aşılayın. Siz aşıyı temin edin, tüm sağlık ordusu kısa sürede herkesi aşılamayı başaracaktır emin olun.
-İşsiz ve gelirsiz halka doğrudan gelir desteği verin. Sadaka değil hak olarak.

Bunları yapacağınızı düşünmüyoruz. Siz parayı KOİ sözleşmeleriyle geçilmeyen köprülere, uçak uçmayan havalimanlarını yapan havuz müteahhitlerinize aktarmaya devam edeceksiniz biliyoruz.
Yapmıyorsanız, yapamıyorsanız bırakın gidin. Koyun sandığı ortaya halkımız demokratik seçimini yapsın.
Bizim içimiz yanıyor. Ülkemiz, halkımız, insanlarımız bunu hak etmiyor!
Dr Zeliha Aksaz Şahbaz
Cumhuriyet Halk Partisi
Kütahya İl Başkanı
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...