Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Genel Haberler

SİGARAYI BEN İÇMİŞTİM HOCAM

Futbolsuz günlerde ara sıra geçmişimizden de bahsedip anılarımızı değerli takipçilerimizle paylaşacağız demiştik bir ara.Ben Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesinde üç yıl okudum ve 70-71 mezunuyum.Mezun olduğumuz okul hala yurdumun tek okulu olma özelliğini de taşımakdadır.Çok gurur yapan kibirli birisi olmasak da Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi mezunu olmak bize gurur vermektedir.
İşte orta okuldan mezun olduktan sonra girdiğimiz sınavı kazanıp okulumuza adımımızı 1968 yılında attık.Okulumuz Ankara’da,yurdumun küçücük beldesi Tunçbilek’den yurdumun başkentine çocuk yaşta adım atmak bir öğrenci yurdunda yaşamak ilk yıl zor tabi.İkinci yıl biraz daha alışıyorsun son yılında sanırsın Ankara’da doğup büyümüşsün.Burslu okuduk,üçüncü sınıfta şu lanet sigaraya iyice alışmışız.Okula sigara ile gitmek de artık alışkanlıklarımız arasında.

Bir öğlen paydosu sınıfa girdik ders saatini bekleyeceğiz.Biz malum minyon tipliyiz,sınıfımızın biraz daha yapılı olanları en arka sıraya geçmiş sohbet ediyorlar.Hepsi de sigara içiyor ama o an için hiç biri sigara içmiyor.İsimleri hala aklımızdadır,Fikri Serdar Çetin,Hilmi Kartal(onun lakabı da babadır) Şahin Ünsal.Çöktük yanlarına sohbetlerini dinliyoruz.Keyifle de sigaramıza sarılıp tellendirdik bir tane ortalık dumana boğuldu tabi.
Birden kapının önünde bir arkadaşımız bağırdı,Şerife hanım geliyor.Okulumuzun müdür yardımcısı.Ben hemen dumanları hesapta şöyle bir dağıttım,kaydım en ön sıradaki yerime.Hocamız dumanları fark edince gürledi,kim sigara içiyordu?Ben sesimi çıkartmadım neden bilmem hala düşünürüm.Benim arkadaşlarımın içinden hiç biri de çıkıp hocam sigarayı Ali içiyordu demedi.Hoca birden tam da birlikte oturduğum sigara içtiklerini bildiği arkadaşlarımın adını saydı.Serdar,Hilmi,Şahin son dersten sonra odama geliyorsunuz.Ya bu sigara içeni bulurum ya da siz dahil bütün sınıf disipline.
Tabi ders sonu arkadaşlar Ali ne olacak şimdi peki dediler aklımdadır hala.Ne olacak ya dedim tabi bende geleceğim sigarayı ben içiyordum hocam diyeceğim.Neyse ders sonu arkadaşlar doğru Şerife hocamızın yanına bende peşlerinde.Hocanın kapısı açık bizim arkadaşlar elleri bağlı öğretmenimizin karşısında.Birden Şerife hanım fark etti beni.Ne var Ali diye seslendi.Bendim hocam o dedim bende.Uyanmadı önce sevgili öğretmenimiz,ne sendin diye sordu.Sigara hocam dedim,sigarayı ben içiyordum.Yalan söylüyorsun diye celallendi müdür yardımcımız.Neden yalan söyleyeyim hocam diye yanıtladım.Şerife hanım baktı şöyle hepimize,”Allah belanızı vermesin defolun” dedi sadece.
Çıktık,okulumuzun bahçesindeki merdivenlerden inip Kızılaya doğru yürümeye başladık.Serdar çıkarttı sigara paketini,yakın beyler birer tane dedi.Şerife hanımı rahmetle anıyor arkadaşlarımın kulaklarını çınlatıyorum.Ha dörtlü resimde Orhan ve ben ve Güray ve Erdal arkadaşlarımdır.Güray’a da köfte derdik.

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Kütahya’da tır ile servis minibüsünün çarpışması sonucu 3’ü öğrenci 4 kişi yaralandı. İsmail Ç. idaresindeki 43 KJ 804 plakalı tır, Zafertepe Kavşağı’nda, Yasin A’nın...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Tavşanlı Haberleri

Tavşanlı Ekspres gazetesinin sahibi Tuna İŞLEYEN’in annesi Ali İşleyen’in eşi Gülfidan İşleyen vefat etti. Merhumeye Allah’tan rahmet dilerken İŞLEYEN ailesine de Allah sabır versin...

Tavşanlı Haberleri

Tavşanlı’mızdan yetişen geçmişin en değerli futbolcusu ve günümüzün en değerli futbol adamlarından sevgili Ylçın Kıldıran memleketine kısa bir süreliğine ziyarete geldi.Elbette kendisi ile görüşmeyi...

bsr abholung