replica rolex
Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberci

Genel Haberler

SİGARAYI BEN İÇMİŞTİM HOCAM

Futbolsuz günlerde ara sıra geçmişimizden de bahsedip anılarımızı değerli takipçilerimizle paylaşacağız demiştik bir ara.Ben Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesinde üç yıl okudum ve 70-71 mezunuyum.Mezun olduğumuz okul hala yurdumun tek okulu olma özelliğini de taşımakdadır.Çok gurur yapan kibirli birisi olmasak da Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi mezunu olmak bize gurur vermektedir.
İşte orta okuldan mezun olduktan sonra girdiğimiz sınavı kazanıp okulumuza adımımızı 1968 yılında attık.Okulumuz Ankara’da,yurdumun küçücük beldesi Tunçbilek’den yurdumun başkentine çocuk yaşta adım atmak bir öğrenci yurdunda yaşamak ilk yıl zor tabi.İkinci yıl biraz daha alışıyorsun son yılında sanırsın Ankara’da doğup büyümüşsün.Burslu okuduk,üçüncü sınıfta şu lanet sigaraya iyice alışmışız.Okula sigara ile gitmek de artık alışkanlıklarımız arasında.

Bir öğlen paydosu sınıfa girdik ders saatini bekleyeceğiz.Biz malum minyon tipliyiz,sınıfımızın biraz daha yapılı olanları en arka sıraya geçmiş sohbet ediyorlar.Hepsi de sigara içiyor ama o an için hiç biri sigara içmiyor.İsimleri hala aklımızdadır,Fikri Serdar Çetin,Hilmi Kartal(onun lakabı da babadır) Şahin Ünsal.Çöktük yanlarına sohbetlerini dinliyoruz.Keyifle de sigaramıza sarılıp tellendirdik bir tane ortalık dumana boğuldu tabi.
Birden kapının önünde bir arkadaşımız bağırdı,Şerife hanım geliyor.Okulumuzun müdür yardımcısı.Ben hemen dumanları hesapta şöyle bir dağıttım,kaydım en ön sıradaki yerime.Hocamız dumanları fark edince gürledi,kim sigara içiyordu?Ben sesimi çıkartmadım neden bilmem hala düşünürüm.Benim arkadaşlarımın içinden hiç biri de çıkıp hocam sigarayı Ali içiyordu demedi.Hoca birden tam da birlikte oturduğum sigara içtiklerini bildiği arkadaşlarımın adını saydı.Serdar,Hilmi,Şahin son dersten sonra odama geliyorsunuz.Ya bu sigara içeni bulurum ya da siz dahil bütün sınıf disipline.
Tabi ders sonu arkadaşlar Ali ne olacak şimdi peki dediler aklımdadır hala.Ne olacak ya dedim tabi bende geleceğim sigarayı ben içiyordum hocam diyeceğim.Neyse ders sonu arkadaşlar doğru Şerife hocamızın yanına bende peşlerinde.Hocanın kapısı açık bizim arkadaşlar elleri bağlı öğretmenimizin karşısında.Birden Şerife hanım fark etti beni.Ne var Ali diye seslendi.Bendim hocam o dedim bende.Uyanmadı önce sevgili öğretmenimiz,ne sendin diye sordu.Sigara hocam dedim,sigarayı ben içiyordum.Yalan söylüyorsun diye celallendi müdür yardımcımız.Neden yalan söyleyeyim hocam diye yanıtladım.Şerife hanım baktı şöyle hepimize,”Allah belanızı vermesin defolun” dedi sadece.
Çıktık,okulumuzun bahçesindeki merdivenlerden inip Kızılaya doğru yürümeye başladık.Serdar çıkarttı sigara paketini,yakın beyler birer tane dedi.Şerife hanımı rahmetle anıyor arkadaşlarımın kulaklarını çınlatıyorum.Ha dörtlü resimde Orhan ve ben ve Güray ve Erdal arkadaşlarımdır.Güray’a da köfte derdik.

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pet Shop
tünel kedi oyuncakları
peluş kedi oyuncakları
ödül hazneli kedi oyuncakları
plastik kedi oyuncakları
kedi çiğneme oyuncakları
olta kedi oyuncakları
kedi seyahat kapları
hazneli kedi kapları
plastik kedi kapları
kedi gezdirme tasması
kedi tırmalama tahtası ağacı kulesi
kedi banyo ürünleri
seramik kedi kapları
otomatik kedi kapları
ince taneli kedi kumu
tester mama
kampanyalı kedi konserveleri
kedi bakım ürünleri
plastik kaucuk oyuncaklar
köpek kedi traş makinesi
kedi biberonu
kedi tuvaleti
kalın taneli kedi kumu
diş ipi köpek oyuncakları
köpek havlama önleyici
köpek gezdirme tasması
metal köpek kapları
seramik köpek kapları
köpek seyahat kapları
plastik köpek kapları
otomatik köpek kapları
köpek aksesuarları
köpek eklem kas sağlığı ürünleri
köpek vitamin ürünleri
köpek parazit kene ürünleri
köpek kulak sağlığı ürünleri
köpek göz sağlığı ürünleri
köpek sağlık ürünleri
köpek deri tüy bakım ürünleri
köpek şampuanları
yavru köpek bakım ürünleri
köpek bakım ürünleri
stick köpek ödülleri
doğal et köpek ödülleri
kurutulmuş köpek ödülleri
köpek bisküvileri
köpek kemikleri
kampanyalı köpek konservesi
yaşlı köpek konservesi
yetişkin köpek konservesi
konserve yaş köpek maması
kampanyalı köpek maması
kedi tuvalet eğitim ürünleri
kedi çiğneme önleyici ürünler
sıvı kedi ödülleri
doğal et kedi ödülleri
kedi bisküvileri
kedi ödülleri
kedi tasması
kedi süt tozu
kedi vitaminleri
yaşlı köpek maması
tahılsız köpek maması
acana kedi maması
yavru kedi konservesi
yetişkin kedi konservesi
kısırlaştırılmış kedi konservesi
light diyet köpek maması
acana mama
proplan yavru köpek maması
proplan köpek maması
proplan yavru kedi maması
orijen yavru kedi maması
nd yavru köpek maması
nd yavru kedi maması
royal canin köpek maması
proplan mama
acana yavru köpek maması
orijen mama
kedi maması
royal canin yavru kedi maması
royal canin kedi maması
royal canin mama
yaş kedi mamaları
tahılsız kedi maması
özel ırk kedi maması
yetişkin kedi maması
yaşlı kedi maması
kısırlaştırılmış kedi maması

Diğer Haberler

Spor Haberleri

Aslında uzun zamandır şu statlarımıza isim konusunu gündeme getirip devamlı da gündemde tutmaya çalışmak istiyorduk.Ancak yok alt yapıların maçları,yok turnuva maçları derken biraz ihmalkar...

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...