Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Güncel Haberler

KÜTAHYA’DAN AĞRI’YA

Aslında çok uzun bir süreden beri istediğimiz ama kendimize göre yoğunluktan yapamadığımız bir şey var.Memuriyet yıllarından kalan anılarımızı dilimizin döndüğünce toparlayıp yazıya dökebilmek.Bu aralar futbol açısından da rahat olunca fırsat bu fırsat dedik.Aklımızda kalanları kronolojik sıraya bağlı kalmadan yazmaya çalışacağız.
Askerlik görevini tamamladıktan sonra Kütahya Tapulama müdürlüğünde teknisyen olarak çalışmaya başladık.Dairedeki çalışma arkadaşlarımızla da uyumluyduk doğrusu hep birlikte.Neden söylemek istedim bunu.O yıllar yurdumda sağ-sol çatışmalarının olduğu yıllar.Biz dairedeki,solcular sağcılar ara sıra tartışsak da her iki taraf da konuyu uzatmamaya özen gösterirdi.
İşte sene ya 78 ya 79 arazi sezonu bitmiş hep birlikte dairedeyiz.Askıdan inen köylerinb tapu kütüklerine tescillerini hazırlıyoruz.Müdürümüz rahmetli Tevfik Tekin,beyler herkes en az 125 parselin tescilini yapacak diyor.Normal işi yapmakta zorlanmıyoruz,hele de taşınmaz mal malikleri tek kişi olursa sıkıntı olmuyor pek.
Bir Cuma günü müdürümüz köylere gitti.Ooo bizim için iyi,hep beraber hızlı bir şekilde yeterli tescili yaptık.Sonra ver elini bir alt kata,Kütahyaspor lokaline.Başladık okey oynamaya,dört kişi oynuyoruzidört beşde yancı arkadaşlarımız tabi.O kadar pervasısız ki tam da kapının dibine oturmuşuz.Anam ki anam Cuma bitti bizim müdür erken döndü iyi mi.Kapıdan baktı şöyle bir bir şey demeden çıktı yukarı.

Biz de peşinden paldır küldür çıktık daireye.Herkes yerine oturdu oturmasına da ne olacask bekliyoruz.Derken müdürümüz Tevfik bey çağırdı hepimizi.O masasında oturuyor,bizler karşısında ayakta süt dökmüş kedi gibi.Bir şey demiyor,bakıyor hepimize sinirli sinirli.Hiç unutmam sessizliği hemşerim Uz bey bozdu.Müdür bey Cumadan çıktık birer çay içelim demiştik.Patladı müdür”başlatmayın lan cuma namazınıza,def olun hayvan herifler.”Adam 657 ile ilgili hiç bir işlem yapmadı istese yapardı.Ve bu arada kendisi hiç bir Cuma namazını kaçırmazdı.
Yıllar yılları kovaladı biz meslek yaşamımızın en uzun süresini geçirdiğimiz Ağrı’dayız.Fen amirliği ile başlayan maceramız,müdür yardımcısı olarak vekaleten müdürlükle sürüyor.
Gene sezon kapanmış personel büro işleri ile meşgul oluyor.Bizde odamızda oturuyoruz kapımız açık,zaten çok önemli bir sebep olmadsıkça kapımız hep açık olurdu.Dışarı da hafif yağmur çiseliyor,yağsam mı yağmasam mı diye düşünüyor sanki.İki arkadaşım geldi önce,müdür bey yer gösterme var oraya gidiyoruz.Ya oğlum yağmur çiseliyor bakın dedik.Cevap olsun,vatandaşı bekletmeyelim işini görelim.İyi peki hadi kolay gelsin demek kaldı bize.
Ama arkası kesilmedi iki kişi daha,aplikasyon var işimizi ertelemeyelim.Sonra iki kişi daha,çarşıda işlerimiz var bir saat izin.Ya kardeşim Behzat bey yok mu?Ona söyledik size gelmemizi söyledi,iyi peki gidin bakalım.Behzat bey öyle abur cubur izin vermeye sıcak bakmazdı pek.

Neyse sadede gelelim o zamanlar mavi bandrollu marlboro içiyoruz.Bitmiş sigaramız,her zaman hizmetli arkadaşımızdan ricacı oluruz da Allah’ın işi işte.Sişgaramı kendim alayım arada hava almış olurum deyip,üçüncü kattan indik aşağı.Buyur en yakınımızda yok sigara,sorun değil üç,beş dükkan aşağıya ineriz.Bak sen şu işe orada da yok,en iyişsi takıldığımız kahveye gideyim,Hasan’da vardır mutlaka.
Kahvenin kapısından girdik,oh bizim elemanlar ama bizden uyanıklar.En dip tarafa gitmişler vuruyorlar okey taşlarına.Biz de müdürümüzden gördüğümüzü yaptık,şöyle bir baktık,iki paket sigaramızı alıp yollandık daireye.Dedikj ya kapımızı açık tutarız diye bizim arkadaşlar birer ikişer damlıyor.Kapıda bir tereddüt doğru masalarına.En son Cengiz geldi laz uşağı severdim kendisini hala severim,arada seyrek de olsa telefonlaşırız.Abi çay içelim demiştik,kem küm.Ne abisi lan dedim defol gözüm görmesin seni.Biz de her hangi bvir yasal işlem yapmadık tabi.

 

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...

bsr abholung