Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberleri

CHP TAVŞANLI İLÇE BAŞKANI FÜSUN AKTAKKA YILDIZ

23 NİSAN 1920 ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI, BAŞTA ÇOCUKLARIMIZ OLMAK ÜZERE, TÜRK KİMLİĞİNDEN GURUR DUYAN HERKESE KUTLU OLSUN!!!
Virüse karşı varolma mücadelesi verdiğimiz zor günlerde Bu sevinçli,mutlu,kutlu gün içimizi ısıttı…
23 Nisan 1920’de milletimiz yine varolma mücadelesi veriyordu..M.Kemal Atatürk milletin varolma mücadelesini TBMM açarak taçlandırdı ve halkın orada kararlar alarak halkın sorumluluğunun bilincine varmasını sağladı..
Değerli Türk halkı..
23 Nisan Milli Egemenliktir.Bağımsızlığa ulaşan yolun ilk adımıdır.Padişahlık ve Halifelik gibi çağ dışı kalmış sistemlerin ölüm döşeğine yattığı gündür.Kadınların insan olduğu,kişilik kazandığı,çağdaşlığın ayak seslerinin duyulduğu gündür.Hasta adamın,hasta yatağından kalktığı gündür.Türk’ün Türk olduğu için yüceltildiği,onurlandırıldığı,sayıldığı ve sevildiği gündür.Batı emperyalizminin balonunun patladığı ,mazlum milletlerin ayaklandığı gündür.Kısacası: Uyanış,şeref ve haysiyet günüdür 23 Nisan!!!

Milli Bayramların bilincine erememiş olanlar, alternatif saçmalıklar üretecek,bu şanlı günleri unutturmaya çalışıyorlar..Ama bizler Ata’mızın çocuklara Ve Türk halkına armağan ettiği bu şanlı günleri” çocuklarımızla beraber,çocuklar gibi şen ve muzaffer bir komutan gibi gururla kutlayacağız!!
Bir kereden bir şey olmaz diyen “Skandal aile Bakanımız “Çocuklarınız doğunca,hemen bir çeyiz hesabı açtırın” diye fetva verdi Dikkatinizi çekmek istiyorum! Çocuklarınız doğunca,eğitim hayatı için bir birikim hesabı açtırın” demiyor.Çocukların” henüz çocukluklarını gençliklerini yaşayamadan evlendirilmelerini öngörüyor,tavsiye ediyor.Bu zihniyetin yönettiği Ülkemizde 19 yılda :binlerce çocuk istismarı,binlerce kız çocuğu “çocuk gelin” yapılarak evlendirildi, yapılan evliliklerin 3’te biri “çocuk evliliği”oldu,binlerce çocuk çeşitli suçlarla hapse düştü,milyonlarca çocuk maddi zorluklar nedeniyle okula gidemedi ve”çocuk işçi” oldu.. VE binlerce çocuğumuzu erken yaşta çeşitli sebeplerle toprağa verdik..
23 NİSAN 1920 de Halkın iradesinin tecellisi için kurulan meclis, 2020’de Halkın iradesini susturmak için araç olarak kullanılmaya başlandı.

O ilk mecliste millete “YÜCE TÜRK MİLLETİ” diye hitabeden bir komutan vardı.
Bugün ismi bilinmeyen, muğlak bir tabirle “Benim Milletim” diyen bir cumhurbaşkanı var.
Artık hepimizin birer çocuk olup, Bizlere hediye edilen bu bayramı kutlamamız ve yaşatmamız gerekiyor!
Ama önce GAZİ MECLİS’e eski itibarını kazandırmamız gerekiyor.
Meclis onurumuz, gururumuzdur!
Meclis kadın hakları, lâiklik, bağımsızlık, egemenlik, birlik ve sosyal devlet demektir!
Meclis Ulusun bütününün iradesidir, demokrasidir, özgürlüktür!
Bu nedenle bugün çok değerlidir ve tüm Ulusumuzun gururudur.
23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI KUTLU OLSUN! ! !
Chp Tavşanlı İlçe Başkanı
Fisun Aktakka Yıldız
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Kütahya’da tır ile servis minibüsünün çarpışması sonucu 3’ü öğrenci 4 kişi yaralandı. İsmail Ç. idaresindeki 43 KJ 804 plakalı tır, Zafertepe Kavşağı’nda, Yasin A’nın...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

Kütahya ASKF nin fikstür çekimlerinde ilimiz süper amatör ligi 14 takımdan oluştu. Tavşanlı 1.amatör ligi ise dokuzar takımlı iki gruptan oluştu. SÜPER AMATÖR LİG...

Tavşanlı Haberleri

Tavşanlı Ekspres gazetesinin sahibi Tuna İŞLEYEN’in annesi Ali İşleyen’in eşi Gülfidan İşleyen vefat etti. Merhumeye Allah’tan rahmet dilerken İŞLEYEN ailesine de Allah sabır versin...

bsr abholung