Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberleri

CHP İLÇE BAŞKANI FÜSUN AKTAKKA YILDIZ YOKSULLUK KADER MİDİR DİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Tavşanlı ilçe başkanı sayın Füsun Aktakka Yıldız sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı:

Yoksulluk Kadermidir….!!!
Yoksa sömürülmüş toplumların sorunumudur??
Tutucu kesim,sosyal sözünden bile gocunan kesim,gemisini karada bile yürütebilen kesim,sırtını muktedirin iktidarına dayamış imtiyazlı ve torpilli kesim,mutlaka Kader der YOKSULLUĞA!!
Oysa Sosyal Devletlerde yoksulluk yok denecek kadar azdır.Olanda açlık seviyesinde yoksul değildir..
Çünkü” Sosyal Devletlerde vergi adaleti, iş garantisi,sağlık güvencesi VE fikir özgürlüğü vardır.
Çünkü’ Sosyal Devletlerde toplanan vergiler bir avuç müteahhit ve yandaşa değil geniş halk tabakalarının ihtiyacı için kullanılır.
İşsizlik sigortası fonları işsizler için harcanır ,patronlar için değil!!
Halkın sağlığı,devlet için önemlidir.Yandaşlara rant,seçmene gösteriş için devasa hastaneler yerine’Ergonimik VE halka yakın tedavi merkezleri tercih edilir. Ve bütün bunları anlatmak,zenginsever iktidarları uyarmak içinde düşünme,yazma, Ve ifade özgürlüğü vardır..
“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” diyen dini anlayıştan “AÇIM” diye yakınına “GEBER” diyen siyasetçi sapkınlığına geldik.

Ülkemizde virüs salgınının başlaması ile birlikte zaten zor durumda olan,az bir gelirle geçinmeye çalışan çok sayıda insanımız az olan gelirlerinide kaybetti. Ülkemizde ve İlçemizde geçimini günlük kazancı ile sağlayan pek çok vatandaşımız var.İnsanların işi bozuldu, kirasını,faturalarını ödeyemiyor..Memleket yangın yeri…İktidar kapatma günlerinde halkın geçimini sağlaması için ödeme yapmaktan kaçındı…Evde kal demekle de olmuyor..İnsanların çoğu sokağa çıkmak,para kazanmak ,yaşamını sürdürmek zorunda…Ama tam kapanma geldi kapıya dayandı!!!
Haydi duyarlı halkımız!!Sosyal yardımlaşmayı yaygınlaştıralım..Tam kapanma günlerinde komşumuza, akrabamıza,dostumuza ,ihtiyaç sahiblerine yardım eli uzatalım..Bu kötü günleri birlikte atlatacağız..
Güzel,sağlıklı ,mutlu günlere ulaşmak dileği’ ile sağ kalın,sağlıklı kalın duyarlı kalın!
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...

bsr abholung