Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Spor Haberleri

BİR DOKUNDUK BİN AH İŞİTTİK…DOĞU VE KALE

Geçtiğimiz Cumartesi günü Kütahya ASKF amatör futbolumuzun fikstür çekimini yaptı.Süper amatör lig ve 1. amatör liglerin gruplarını oluşturdu.Biz süper amatör lig takımlarını ve Tavşanlı 1. amatör ligleri A ve B grubunda oynayacak takımları daha önce yayınladık.
Biz spor amatör spor camiasında tanıdığımız dostları görmüş olduk ve sevindik buna.Şimdi isim isim yazmaya kalksak mutlaka atladıklarımız olacak en iyisi hiç isim yazmamak diyeyim.
Geçtiğimiz yıllarda bu tip toplantılar nasıl yapıldı tam aklımda değil.Ama önümüzdeki sezon içinde bu fikstür çekimlerini ilçelere de yaymak daha doğru olur diye düşünüyoruz.
Biz bu toplantıya Hanımçeşmespor teknik sorumlusu Mehmet Kale ve 3 Eylülspor teknik sorumlusu Oktay Doğu ile birlikte gittik.Hem gidişimizde hem dönüşümüzde doğal olarak konu amatör futbolumuzdu.Deyim yerinde olursa bir dokunduk bin ah işittik her iki teknik adamdan.
Tavşanlı’da amatörlük mü kaldı diye düşünür her ikisi de.İş tamamen ranta döküldü büyük çoğunluk para kazanmak derdinde.Bakın biz her ikimizde amatör futbolumuzun içinde hem A takımlar seviyesinde hem alt yapıda varız.Liglere katılıyoruz bünyemizde olan sporculardan ücret talebimiz yok.Dahası biz amatör futbolumuza katkı adına cebimizden para harcıyoruz.Ama başka kuruluşlar var özellikle alt yapıda liglere de katılmadıkları halde bu işi rant kapısına çevirmiş durumdalar.Dahası örneğin biz küçük yaşlarda sporcuların ellerinden tutup 13-14 yaşına getiriyoruz ki sayıları sınırlıdır bunların.Bir bakıyorsun sivrilen sporcularımıza el atıp,aklını çelip kendi bünyelerine almak derdindeler.Bu durum üzüyor bizi doğrusu.

Tamam bizim yeterli bir kulüp binamız yeterli tesisimiz yok kabul ediyoruz.Peki sizin okul binanız var mı?Peki zizin akademi binanız var mı,tesisiniz var mı?Yok aslında bizden farkınız yok,ama siz parası olmayan yetenekli çocukları göz ardı ediyorsunuz deyince yanlış mı oluyor.Vallahi ikinize de haksız diyemem tabi ki hocalarım demek kaldı bana.
Bir diğer konu karakova tesislerinde antrenman ve hazırlık maçlarında soyunma odalarını kullanamak.Bir ara Kale hocam,ne olur yani ilçe spor müdürümüz bir soyunma odasının anahtarını bize verse,malzemelerimizi koysak,gelip gittikçe kullansak dedi.Hocam ben müdür olsam dediğinizi bende yapamam dedim.Soyunma odaları sayısı sınırlı her kulüp anahtarı istemeye kalkarsa ne olacak dedik.Önerimiz şudur kulüplerimiz ilçe spor müdürümüz sayın Mehmet Demiralp ile görüşüp sıkıntılarını dile getirebilmeli.Sayın Demiralp da geçici personel istihdam etmek sureti ile karakova tesislerinin uygun saatlerde bir görevli nezaretinde açık tutabilmenin çaresine bakmalıdır diye aklımızdan geçenleri söylemiş olduk.

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...

bsr abholung