Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberleri

BELEDİYE BAŞKANI MUSTAFA GÜLER’DEN TAM KAPANMA AÇIKLAMASI

HALK PAZARLARI BU HAFTA ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNÜ SAAT KULESİNİN BULUNDUĞU ALANDA AÇILACAK.
 BELEDİYE, HİZMETLERİNİ AKSATMADAN SÜRDÜRECEK.

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Bakanlar Kurulu toplantısının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan tam kapanma sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Bilim Kurulu’nun tavsiyesiyle 29 Nisan Perşembe saat 19.00 ile 17 Mayıs Pazartesi saat 05.00 arasında ülke genelinde sıkı tedbirlerin uygulanacağını belirten Başkan Güler, “İçişleri Bakanlığımız yayınladığı son genelge ile kapanma sürecinde faaliyet gösterecek işyerlerine ilişkin bilgileri paylaştı. Bu işyerleri haricindeki tüm esnaflarımız Perşembe akşamı itibariyle faaliyetlerini durdurmuş olacak” dedi.
– HALK PAZARI, ÇARŞAMBA VE PERŞEMBE GÜNÜ KURULACAK
Tam kapanma dolayısıyla halk pazarının Cuma günü açılamayacağı için çözüm arayışına girdiklerini ifade eden Başkan Güler, “İlçemizde 3 adet semt pazarımız var. Tam kapanma dolayısıyla Cuma günü pazar kurulamayacak. Biz de bu eksikliği ortadan kaldırmak için pazarların Çarşamba ve Perşembe günlerinde kurulmasına karar verdik. Buna göre ilçemizde bugün Salı Pazarı faaliyetteydi. Çarşamba ve Perşembe günleri de saat kulesinin bulunduğu alanda alınacak tedbirler ile birlikte Pazar alışverişleri yapılabilecek” diye konuştu.

TAVŞANLI BELEDİYESİ HİZMETLERİNİ AKSATMADAN SÜRDÜRECEK
Tavşanlı Belediyesi’nin arazideki iş ve hizmetlerini aksatmadan sürdüreceğine işaret eden Başkan Güler, “Belediyemiz tam kapanmanın olduğu süreçte hizmetlerini aksatmayacak şekilde faaliyetlerini sürdürecek. Arazideki çalışmalarımız aynen devam edecek. Büro içi personellerimiz için de Cuma günü bir toplantı gerçekleştirerek esnek çalışmaya ilişkin değerlendirme yapacağız” dedi.
– TAVŞANLI’DA KOVİD-19’A BAĞLI ÖLÜMLER ARTIYOR
Belediye Başkanı Mustafa Güler, Tavşanlı’da kovid-19 vakalarında çok az da olsa bir düşüş yaşandığını belirterek “Ancak Belediyemiz cenaze ilanlarına yansıyan sonuçlara baktığımızda vefat sayıları çok arttı. Günlük vefatların yarısı neredeyse bu virüs nedeniyle gerçekleşiyor. Genç nüfus da bu virüsten olumsuz etkilenmeye başladı” ifadelerini kullandı.
– BİONTECH AŞISI UYGULANMAYA BAŞLADI
Doç. Dr. Mustafa Kalemli Devlet Hastanesi’nde Alman BionTech aşısının da yapılmaya başlandığını anlatan Başkan Güler, “Aşı takviminde sırası gelen vatandaşlarımız randevularını alarak Sinovac’ın yanında BionTech aşısından yana da tercihte bulunabilirler” dedi.
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Kütahya’da tır ile servis minibüsünün çarpışması sonucu 3’ü öğrenci 4 kişi yaralandı. İsmail Ç. idaresindeki 43 KJ 804 plakalı tır, Zafertepe Kavşağı’nda, Yasin A’nın...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

Kütahya ASKF nin fikstür çekimlerinde ilimiz süper amatör ligi 14 takımdan oluştu. Tavşanlı 1.amatör ligi ise dokuzar takımlı iki gruptan oluştu. SÜPER AMATÖR LİG...

Tavşanlı Haberleri

Tavşanlı Ekspres gazetesinin sahibi Tuna İŞLEYEN’in annesi Ali İşleyen’in eşi Gülfidan İşleyen vefat etti. Merhumeye Allah’tan rahmet dilerken İŞLEYEN ailesine de Allah sabır versin...

bsr abholung