Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Tavşanlı Haberleri

BAŞKAN GÜLER’DEN BAYRAM MESAJI

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kurban Bayramı dolayısıyla yaptığı açıklamada Belediye olarak bayram öncesi tüm hazırlıkları tamamladıklarını söyleyerek, vatandaşların huzur ve güven ortamı içinde bir bayram geçirmeleri için görev başında olacaklarını kaydetti.
Bayram alışveriş pazarının bugün Cuma Pazarının olduğu alanda, Cumartesi, Pazar ve Pazartesi günleri de şehir merkezinde açılacağını ifade eden Başkan Güler, “Canlı Hayvan Pazarı ise Arefe günü akşam saatlerine kadar hizmet verecek. Vatandaşlarımızdan isteğimiz alışverişlerin yoğun olduğu pazarlarda maske ve mesafe kuralına riayet etmeleridir” diye konuştu.
– RESMİ BAYRAMLAŞMA BAYRAMIN 2. GÜNÜ
Resmi bayramlaşma töreni hakkında da bilgi veren Belediye Başkanı Mustafa Güler, “İlçemizde protokol üyeleri ile vatandaşlarımızın bir araya geldiği resmi bayramlaşma programı Kurban Bayramı’nın 2. günü saat 10.00’da Belediyemiz Meteoroloji Sosyal Tesisleri’nde pandemi kurallarına uygun olarak gerçekleştirilecektir. Vatandaşlarımızı bayramlaşmaya bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

YIL BOYUNCA İHTİYAÇ SAHİPLERİNE SICAK YEMEK İKRAM EDEN AŞEVİMİZ, BU BAYRAMDA DA DESTEĞİNİZİ BEKLİYOR.
Tavşanlı halkının Belediye Aşevi’ne daima destek olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Mustafa Güler, Kurban Bayramı boyunca Aşevi’ne kurban, pay, deri ve kelle bağışlarını kabul edeceklerini vurguladı.
Başkan Güler, “Her sene olduğu gibi bu yıl da Aşevimiz için Kurban Bayramı boyunca pay, kelle ve deri toplayacağız. Her gün 500 vatandaşımıza sıcak yemek ikram ettiğimiz Belediye Aşevi’mize bağışta bulunmak isteyen vatandaşlarımız 614 2655 nolu telefon ile adreslerini bildirmeleri sonrası görevli personellerimiz tarafından bağışları evlerinden alınacaktır. Ayrıca isteyen vatandaşımız da Aşevi’mizin Ada Stadı karşısındaki hizmet binasına bağışlarını kendileri getirebilirler. Her zaman duyarlı olan halkımızın bu bayramda da Aşevi’mize destek olacaklarına inanıyorum. Personelimiz bayram boyunca görev başında olacak” şeklinde konuştu.
– KURBANLIKLARIN KAN VE ATIKLARI, MAHALLELERE AÇILAN KUYULARA BIRAKILMALI…

Başkan Güler, kesilen kurbanların kan ve atıklarının mahallelere açılan kuyulara atılması uyarısında bulunarak, “Kurban kan ve atıkları ilçemizde 21 milyon 250 bin TL’lik yatırımımız olan İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’mize zarar vermektedir. Bu nedenle kan ve atıklar kesinlikle atık sularımıza karışmamalıdır. Halkımızdan ricamız kurban kan ve atıklarını Belediye olarak mahallelere açtığımız kuyulara atmalarıdır” dedi.
– GÜLER’DEN BAYRAM MESAJI
Koronavirüs salgınının henüz bitmediğini vurgulayan Belediye Başkanı Mustafa Güler, “Bayramlaşmalarımızı mümkünse telefon ile ya da açık havada yapalım. Birbirimizin hayatını tehlikeye atmayalım. Ayrıca bayramımızı dinimizin bize emrettiği şekilde idrak edelim. İhtiyaç sahiplerini unutmayalım. Akrabalarımızdan, sokağımızdan, mahallemizden başlayarak nerede ihtiyaç sahibi varsa kurbanımızı onlarla bölüşelim. Kesmeyen kardeşlerimizin sofraları bayramda kesinlikle etsiz kalmasın” ifadelerini kullandı.
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...

bsr abholung