Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Spor Haberleri

AKIN’DA GİTSİN ŞİRİN’DE GİTSİN BAŞKAN BEN OLAYIM

Tavşanlı Linyitspor olarak 2020-2021 sezonunu gene hüsranla kapattık.Aslında TFF nin anlaşılmaz tutumu ile saçma sapan bir lig oynandığı ve halen devam ettiği gerçeğini de gözden kaçırmamalıyız.Üç takımlı bir grupta oynadık,topu topu dört maç oynadık.Hiç maç kaybetmedik ama son maçımızda dramatik bir şekilde 2-2 berabere kaldık.Sonrası daha dramatik oldu ve kura çekimini kaybederek sezonu kapatmış olduk.
Böyle olunca takıma gönül vermiş taraftarlarımız hem isyan etti hem de faturayı başkan sayın Akın Şirin’e kesti.Aslında Tavşanlı Linyitspor BAL da beş sezondur sportif başarıyı elde edmiyor.Nedeni bizce teknik anlamda ve futbolcular bazında istikrarı yakalayamamış olmamızdır.Sanırım sayın Akın Şirin geç de olsa bu durumun farkına varmıştır.
Bu kadar laf salatasından sonra kendimizce doğru yaklaşımı ortaya koymaya düşüncemizi açıklamaya çalışalım.Bu düşünceye varmadan öncede,futbol bilgi ve birikimine güvendiğimiz kişilerle istişare ettiğimizi de özellikle belirtmek de yarar var.

Bizce sayın Akın Şirin göreve devam etmelidir.Bunu savunmak için en iyi sebeb sayın Şirin’in TKİ genel müdürlüğü ile kurabilmiş olduğu üst düzey ilşkilerdir.Akın başkanın kurumla kurmuş olduğu ilşkiler sonucu,sportif başarının gelmemesine rağmen,TKİ genel müdürlüğünün takıma maddi desteğinin sürmesidir.Sayın Şirin’in başkanlıktan ayrılması durumunda TKİ Tavşanlı Linyitspor kulüp üyeleri arasından,bir başkan adayı çıkabilecek midir?Biz öyle o9lacağını sanmıyoruz açıkcası.
Ve gözden kaçırılmaması gereken bir başka konu kulüp tüzüğüdür.Bildiğimiz kadarı ile kulübün tüzüğü dışarıdan üye alınmasına cevaz vermemektedir.Dahası geçmişte bunun denemesi de yapılmış ancak beklenen olumlu sonuç alınamamıştır.Akın Şirin’in başarısız olduğunu kulübün üyeleri görmüyorlar mı?(Son edindiğimiz bilgi kulübün yaklaşık 480 civarında üyesinin olduğudur).Görüyorlarsa gerekli imzayı toplayıp neden olağan üstü genel kurula gitme yolunu tercih etmiyorlar?
Ben nedenini açıkjlamaya çalışayım,kabul görür veya görmez açıklamamız o ayrı konudur.Kulüp ne kadar kongre yaparsa yapsın sonuç nihayetinde TKİ genel müdürlüğünün işaret ettiği isme dayanmaktadır.Son yıllarda da işaret edilen isim sayın Akın Şirin olmuştur.Sözün özü beyler gerçekçi olarak yaklaşmak gerekirse mevcut başkan sayın Şirin ile devam edilmesi mantıklı bir düşüncedir bizce.
Ya da en iyisi ben kulüp başkanı olayım,maddi desteği gene Akın başkan sağlasın.Yok illa Akın Şirin gitsin diyerek başkanlığa talip olacaklar varsa ve kulübe yeterli maddi desteği sağlayabileceklerse,buyursunlar bunu açıkca deklare etsinler.Gerisi boş laftan ibarettir ve havanda su dövmektir.
Ha sayın Şirin hep doğruları mı yapmıştır,bizim öyle bir iddiamız yok,futboldaki başarısızlığı bizde görüyoruz.Ama çözümü başkadır bizce.Biz sayın Akın Şirin göreve devam etsin ama bir sonraki yazımızdaki yazacağımız önerilerimizi de kulak arkası etmesin diyoruz.

 

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Kütahya Haber

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Kütahya’da inşa edilen ’Tavşanlı İçmesuyu İsale Hattı’nda çalışmalar hızla ediyor. Proje ile...

Spor Haberleri

Bölgesel amatör ligde ilçemizi temsil edecek olan TKİ Tavşanlı Linyitspor çalışmalarını Teknik direktör Sertaç  Gezer yönetiminde devam ediyor. Geçen sezonda takımın başında görev yapan...

Spor Haberleri

2021-2022 futbol sezonunda BAL da ilimizi temsil edecek üç takımdan biri olan Tavşanlı Linyitsporun takım kadrosu 23 kişi ve şu isimlerden oluşuyor: KALECİLER:KEMAL CANLI-GÜRKAN...

bsr abholung