Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Spor Haberleri

62 BİN 880 DEKAR TARIM ARAZİSİ SULANACAK

DSİ, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’nin öncülüğünde Kütahya’ya 20 milyon 797 bin liralık yatırım yapacak.
Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ) 2021 yılı yatırım programı kapsamında Kütahya’da 20 milyon 797 bin liralık yatırımla 62 bin 880 dekar tarım arazisini sulamaya açacak.
3 BİN 710 DEKAR TARIM ARAZİSİ SULANACAK
Şubat ayında ihalesi yapılan Kütahya Emet Göleti Sulaması ile Tavşanlı Kozluca Göleti Sulaması yapım sözleşmeleri imzalandı. Kütahya Emet Barajı Sulaması işinin tamamlanması ile bin 30 dekar, Tavşanlı Kozluca Barajı Sulaması işinin tamamlanması ile 2 Bin 680 dekar arazi sulanacak.
MİLLİ EKONOMİYE YILDA 5 MİLYON 800 BİN TL KATKI
Projelerin tamamlanması ile bölgede yapılacak sulu tarım ile birlikte milli ekonomiye yılda 5 milyon 800 bin TL katkı sağlanması hedefleniyor.
5 GÖLETİN SÖZLEŞMESİ 2021 YILI İÇİNDE TAMAMLANACAK

Beşkarış Sulaması 3. kısım, Gediz Yunuslar Göleti Sulaması, Tavşanlı Kışlademirli Göleti Sulaması ile Domaniç Çamlıca Göleti Sulaması işlerinin ihaleleri de tamamlandı. Yapım sözleşmelerinin 2021 yılı içerisinde imzalanması planlanıyor.
59 BİN 170 DEKAR TARIM ARAZİSİNİN SULANMASI SAĞLANACAK
Beşkarış Sulaması 3. Kısım işinin tamamlanmasıyla 34 bin dekar, Gediz Yunuslar Göleti Sulaması ile 6 bin dekar, Tavşanlı Kışlademirli Göleti Sulaması ile 5 bin 200 dekar, Domaniç Çamlıca Göleti Sulaması ile 13 bin 970 dekar tarım arazisi sulanacak.
Gediz Gürkuyu Üzümlü Göleti Sulaması işi ise 2021 yılında ihale edilecek.
Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Kütahya’da tır ile servis minibüsünün çarpışması sonucu 3’ü öğrenci 4 kişi yaralandı. İsmail Ç. idaresindeki 43 KJ 804 plakalı tır, Zafertepe Kavşağı’nda, Yasin A’nın...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Spor Haberleri

Kütahya ASKF nin fikstür çekimlerinde ilimiz süper amatör ligi 14 takımdan oluştu. Tavşanlı 1.amatör ligi ise dokuzar takımlı iki gruptan oluştu. SÜPER AMATÖR LİG...

Tavşanlı Haberleri

Tavşanlı Ekspres gazetesinin sahibi Tuna İŞLEYEN’in annesi Ali İşleyen’in eşi Gülfidan İşleyen vefat etti. Merhumeye Allah’tan rahmet dilerken İŞLEYEN ailesine de Allah sabır versin...

bsr abholung