Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

" Aramak İstediğiniz Kelimeyi Giriniz "

Spor Haberleri

10 KİŞİLİK TAKIMI PENALTI GOLÜ İLE YENMEK

Çarşamba günü oğlumuz Mustafa Mermer ile düştük Kütahya yoluna maç için.Arkadaş yolda Şahmelek ve Örenköy civarında yağmur öylesine indi eyvah dedik,maç saati de böyle olursa pek iyi olmaz.Neyse ki maç saatinde statda öyle bir yağmur yağışı olmadı.Biz önce kendi hikayemizle başlayalım en iyisi.
Stadın hemen dışında amatör futbolumuzun hakem gözlemcilerinden Aliihsan beyle karşılaştık.Buradan da eksik kalmadın hoş geldin diye karşıladı Aliihsan bey.Salgın hastalık ortamında tedbirler de çok sıkı gibiydi sangi.Maçın denetçisi Kütahya ASKAF genel sekreteri Ramazan Arslandaş ilk konuştuğumuz maç boyu da yakın ilgisini eksik etmedi sağ olsun.Uzun zamandır görmediğimiz Kütahya ASKF başkanı sayın Murat Cengiz,il futbol temsilcisi Nuri Ercura kısa kısa görüştüklerimiz.Belediye Kütahyaspor başkanı sayın Cahit Özel pek tanışmıyoruz geçmiş olsun dedik elbette.

Maçın başlamasından kısa süre önce son olarak Tavşanlı Gençliksporda kaleci antrenörlüğü yapan Bahtiyar Yatar hoca.Futbolculardan Onur Torlak ile beraber geldiler.Her ikisini de uzun süredir görmüyorduk.Maçın ilk yarısını da birlikte izledik.Yılmaz Yaman hoca ile de konuşmuştuk girer girmez.Sonrasında Tavşanlı Linyitspor futbolcularından kadroda olmayanları tribüne getirdi.Kütahya TÜFAD başkanı sayın Acet izlemeye gelenler arasında uzakktan selamlaştık.Devre arasında Mehmet Yaylıoğlu,Tuna İşleyen ve Kütahya ASKF başkan yardımcısı Celalettin Altay ile kısa da olsa futbol muhabbeti.

İkinci yarı başlarken,Ahmet Bayer hoca ile karşılaşıp oturduk yanına.Biraz arkamızda E.Ç.Çağlayan Azotspor futbolcularından bir grup maçın heyecanını yaşıyor.Arada kısa süreliğine foto maç yazarı evliya çelebimiz Şafak Eren.Çok da uzun olmayan bir süre birlikte izledik maçı.Şafak Eren’in maşallahı var yetişmediği yer yok.Kardeşim maçtan hiç mi aklında kalan yok demeyin,başlıyoruz aklımızda kalanlara.
Bir kere peşin peşin yazalım biz Tavşanlı Linyitsporun daha iyi olmasını ve daha farklı sonuç almasını beklerdik.Neden,rakip 36. dakikada 10 kişi kalmış,bir saat bir kişi eksik oynadılar.Buna rağmen Çağlayan dirençli oynadı gibi geldi bize.Tamam Tavşanlı Linyitsporun yakaladığı pozisyonlar var ve ilk yarının son beş dakikasında özellikle baskılıydı rakip onsekizde ama golü bulamadılar bir türlü.
İkinci yarının hemen başı Çağlayan Azotun Emir’le kullandığı serbest atış mükemmel.Diğer mükemmel kaleci Kemal Canlı’nın harika kurtarışı.Dakika 63 Çağlayan Azot atağında tribünlerinde ayağa penaltı diye kalktığı pozisyon.Bize göre de penaltı değil de hakem verse penaltıyı ne olacak?Dikkat ediniz her iki pozisyonda Tavşanlı Linyitspor henüz penaltı golü ile öne geçmeden oluşan pozisyonlar.

Peki Tavşanlı Linyitsporun hiç mi pozisyonu yok var elbette.Tavşanlı Linyitsporun Okan Tırgil ile İbrahim Zeytin ile Engin Gülle ile yakaladığı önemli gol pozisyonları var.Ama yakaladığın pozisyonu gole çeviremedikten sonra neye yarar?Mesela stoper Cihan Çimen’in üstten auta giden kafa vuruşu da aklımızdadır.Tavşanlı Linyitsporda İbrahim Zeytin ve Okan Tırgil çok çabalayanlardı.Okan’a çok sert hareketler yapıldığını da eklemeliyim.İki Kemal de dikkatimizi çekenler arasındaydı.Kaleci Kemal Canlı ve sol bek Kemal İşlemek.E.Ç.Çağlayan Azotsporda A.Mert Çulcuoğlu çalışkan,kaleci Ahmet Ölçen sinirli gibiydi.

Ve tamam,saha küçüktü ve maç öncesi yağmur zemini etkilemişti.Ve hakemler pek iyi değildi,rakibin sertliğine prim tanıdılar.Ve dediğimiz gibi E.Ç.Çağlayan Azotspor sert oynayan taraf oldu.Ama bunları ön polana çıkartmak akıl karı değil.Tavşanlı Linyitspor neredeyse bir saat 10 kişi oynamış rakip karşısında penaltı golü ile 1-0 kazanmaktan fazlasını yapmalıydı diye düşünüyoıruz.Bu düşüncelerimizi futbolcu arkadaşlarımıza da ilettik.Her şeye rağmen sahada mücadele eden Tavşanlı Linyitspor ve E.Ç.Çağlayan Azotspor futbolcularını ve teknik heyetlerini tebrik ediyoruz.
Son olarak şunu belirtmeliyiz.Stat içerisinde ve çevresinde aşırı derecede güvenlik önlemi vardı.Hele çevrede jandarmalar ellerinde otomatik silahlar güvenlik derdinde.Doğrusu bu tedbirler bize oldukça aşırı geldi.Nedendir bilemedik..

Bu Habere Yorum Yap

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Diğer Haberler

Kütahya Haber

Kütahya’da tır ile servis minibüsünün çarpışması sonucu 3’ü öğrenci 4 kişi yaralandı. İsmail Ç. idaresindeki 43 KJ 804 plakalı tır, Zafertepe Kavşağı’nda, Yasin A’nın...

Spor Haberleri

ALİ MERMER:Erkan merhaba nasıl geçiyor coronalı günler diyeyim önce? ERKAN GÜNEŞ:-İlk önce herkes gibi zorlu bir süreçten geçiyoruz ama artık sonuna doğru gidiyoruz ben...

Tavşanlı Haberleri

Tavşanlı Ekspres gazetesinin sahibi Tuna İŞLEYEN’in annesi Ali İşleyen’in eşi Gülfidan İşleyen vefat etti. Merhumeye Allah’tan rahmet dilerken İŞLEYEN ailesine de Allah sabır versin...

Tavşanlı Haberleri

Tavşanlı’mızdan yetişen geçmişin en değerli futbolcusu ve günümüzün en değerli futbol adamlarından sevgili Ylçın Kıldıran memleketine kısa bir süreliğine ziyarete geldi.Elbette kendisi ile görüşmeyi...

bsr abholung