Tavşanlı Haber
Homm bitkisel üyelik
ali mermer

FÜSUN AKTAKKA YILDIZ’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI

FÜSUN AKTAKKA YILDIZ’IN CUMHURİYET BAYRAMI MESAJI
29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI YÜCE TÜRK ULUSUNA KUTLU OLSUN!
Daha nice 97 yıllara ; özgür, bağımsız, lâik ve müreffeh olarak ulaşılmasını diliyorum!
Ancak ; 10 yıldır yaşanan Cumhuriyet gibi değil, gerçek bir Cumhuriyet diliyorum!
2010 yılında yapılan Anayasa Referandumu ile cumhuriyetin kanı çekildi. Zira adalet, demokrasinin kanı ; demokrasi de cumhuriyetin canıdır!
İşte, 2010 yılında yapılan anayasa değişikliğiyle adaletin uygulayıcısı yargı erki, bağımsızlığını yitirdi. Hakimler Savcılar Yüksek Kurulu işlevini kaybetti. Yüksek mahkeme yargıçları iktidar tarafından tayin edilmeye başlandı.
16 Nisan 2017’de yapılan referandumla da Cumhuriyetin canı olan demokrasi yok edildi. Böylece ; Yasama-Yürütme-Yargı tek elde toplandı.
Bunun başlangıcı ise 15 Temmuz 2016’daki meş’um darbe girişimi ve sonrasında gelen Kanun Hükmünde Kararnameler oldu. Tek kişinin emriyle ve meclis onayı olmayan kararnameler, ülkeyi yaşanmaz hale getirdi.
2013 yılında başlayan ve baş rolde fetönün yer aldığı, akapenin desteklediği Ergenekon-Balyoz-Casusluk kumpasları, bu günlerin geleceğinin işaretiydi. “Yetmez ama evet”çilerle, fetö ve akape militanları el ele orduyu bitirdiler. Eğitimi sadece dinsel temele oturtarak, nitelikli insan yetişmesini engellediler. Cumhuriyetin tüm kazanımlarını satarak, peşkeş çekerek, yağmalayarak milleti ve devleti yoksul bıraktılar. İşçiyi sendikasız bırakıp, asgari ücrete ve asrî köleliğe mahkûm ettiler. Tarım ve hayvancılık girdilerinin fiyatlarını yükseltip, ürün fiyatlarını ithalatla bastırarak, yerli tohumu yasaklayarak köylüyü tarım ve hayvancılıktan soğuttular. Böylece kentlere göç arttı ve köylü ucuz işçiliğe mahkûm edildi. Tarım ve hayvancılığı desteklemeyip, ithalata ağırlık verilince, en temel tarım ürünlerinde ihracatçı iken, ithalatçı durumuna düştük. Fakirleşen halk sosyal yardımlara muhtaç oldu. Bu da mevcut iktidara bağımlılık yarattı. Hamasetle baskı altına alınan vatandaş, kendisinin neden yoksul bırakıldığını sorgulayamaz oldu. Muhalefet ve bağımsız medya korkutulup, sindirilmeye ; ceza ve fiili baskıyla susturulmaya çalışıldı.
İşte tüm bu olumsuzlukların olamayacağı rejim ; demokratik, lâik, sosyal Cumhuriyettir. Bunlardan bir tanesinin eksikliği, Cumhuriyeti, sadece isim ve şekilden ibaret bir sisteme dönüştürür. Referandumlarda hep söyledik : “Bu bir sistem değil, rejim değişikliğidir” diye! Ve sonuçta rejim ortadan kaldırıldı, yerimde uyduruk bir sistem kaldı!
Bizler bunu istemiyoruz!
Gelecekte çocuklarımızın ; demokratik, lâik, parlâmenter, erkler ayrılığının güçlü, medyanın bağımsız olduğu bir sistem ve rejimle yönetilen ülkede yaşamasını sağlamak, hepimizin görevidir! Bu görev sadece siyasetçilerin değil ; tüm yurttaşların görevidir!
Herkesi görev bilincine çağırıyorum!
Aydınlık ve müreffeh bir geleceğe ulaşmak dileğiyle ;
Bizlere bu vatanı ve Cumhuriyeti armağan eden ; başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve silâh arkadaşları olmak üzere tüm kahramanlarımıza rahmet diliyorum!
Mekânları cennet, ruhları şad olsun!
YAŞASIN CUMHURİYET, YAŞASIN PARLAMENTER, LÂİK, DEMOKRATİK TÜRKİYE CUMHURİYETİ!
FÜSUN AKTAKKA YILDIZ
CHP TAVŞANLI İLÇE BAŞKANI
Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

YASAL UYARI! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen kişiye aittir.
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER